KS Pogoń Ruda Śl ; RMKS Rybnik 52:68

(14:13, 13:16, 12:18,13:21)

W minioną sobotę 13 października br., koszykarki rybnickiego zespołu rozegrały drugi mecz tego sezonu, tym razem - wyjazdowy. Zawodniczki z Rudy Śląskiej, mimo, iż nie były faworytkami spotkania, przez prawie trzy kwarty nie pozwalały przyjezdnym na zdobycie przewagi większej niż 2-3 oczka. Przez blisko 25 minut spotkania, przewaga punktowa regularnie zmieniała się raz na korzyść jednej, raz na korzyść drugiej drużyny.
Pojawiło się kilka niecelnych podań w kontrataku, niska skuteczność zza linii 6,75 m oraz lekka nerwowość przy konstruowaniu akcji. Przeciwniczki również nie ustrzegły się błędów i pomimo, że grały we własnej hali, miały problem z wykończeniem akcji podkoszowych.
Mecz od początku nie układał się po myśli rybniczanek, jednak to one zachowały spokój i koncentrację, co w połowie trzeciej kwarty zaczęło przynosić wreszcie zmiany na tablicy wyników. Na sześć minut przed końcem tej części spotkania rybniczanki odskoczyły na 5 punktów i od tej pory, przewagę tę systematycznie zwiększały.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 października o godzinie 11.00, RMKS Rybnik podejmie na swoim parkiecie drużynę KU AZS UŚ Katowice, w którego barwach wystąpi jedna z naszych wychowanek, Agnieszka Pułról.
 Punkty dla RMKS-u zdobyły: Ponikowska 12, Pawlak 12, Ozga 11 (1x3), Wojtylas 11, Szlachta 7 (1x3), Paradowska 5, Gruszka 5, Jagła 3 (1x3), Struzik 2, Micek 0, Conte